Jdi na obsah Jdi na menu

Brazílsky titul po 15 rokoch v rukách Sao Paula

20. 11. 2006
Pondelok, 20.11.2006
Nedeľná domáca remíza 1:1 s Atleticom Paranaense napokon stačila futbalistom FC Sao Paulo k istote zisku titulu brazílskeho majstra už dve kolá pred záverom národného šampionátu.
Hráčom nového majstra hneď odovzdali trofej, drží ju brankár a kapitán Rogerio Ceni.
Pomohlo im k tomu zakopnutie držiteľa Pohára osloboditeľov Internacionalu Porto Alegre, ktorý prehral na pôde Paraná a so stratou 8 bodov už nemôže ohroziť predchádzajúceho víťaza najprestížnejšej juhoamerickej pohárovej súťaže. Sao Paulo zažilo majstrovské oslavy po 15 rokoch pôstu. Do stavu futbalovej extázy uviedla 68 000 fanúšikov na štadióne Morumbi už v 24. min hlavička obrancu Fabaa po priamom kope Souzu. Atletico vrátila na premočenom trávniku do hry v 77. minúte ďalekonosná strela Christiana, ďalšie pokusy však už zastavil svojimi zásahmi brankár domácich Rogerio Ceni. Diváci, ktorí ani po záverečnom hvizde nepoznali výsledok z Paraná, zostali potom na svojich miestach a oslavný ošiaľ prepukol až po radostnej správe. Ich miláčikovia rozhodli o zisku štvrtého titulu vo svojej histórii (predtým 1977, 1986 a 1991) skvelou bilanciou 21 víťazstiev v 36 stretnutiach, ktorú v nedeľu korunovali predĺžením série 11 zápasov bez prehry. V krajine päťnásobných majstrov sveta je po nedeli iba jeden klub, ktorý sa môže pýšiť väčším počtom ligových primátov - Flamengo. FC Sao Paulo v domácej súťaži vrátilo Internacionalu prehru z finále Pohára osloboditeľov, keď obhajca prišiel o trofej po prehre 1:2 na domácom ihrisku a remíze 2:2 v Porto Alegre.
Elitnú brazílsku súťaž opúšťa beznádejne posledné mužstvo Santa Cruz, kvarteto zostupujúcich doplní niekto zo šestice Juventude, Palmeiras, Fluminense, Ponte Preta, Sao Caetano a Fortaleza, postup z druhej divízie si už teraz zabezpečili Atletico Mineiro a Nautico.